Geçmeyen kronik ağrılar

Geçmeyen kronik ağrıların giderilmesinde bilinen en etkili yöntemlerden biri GTOS terapidir. Aylar, hatta yıllardır süregelen kronik ağrıları yüzde 86,5 memnuniyet istatistiği ile iki seans gibi kısa bir sürede giderebilen GTOS terapi, fizyoterapist tarafından uygulanabilen bir tekniktir. Herhangi bir ısı, ışık ya da kimyasal kullanılmaksızın geçmeyen kronik ağrılarla başa çıkılabilmesini sağlamaktadır. Kronik ağrılarla mücadelede en etkili yöntemler arasında hızı ve etkililiği ile başı çeken GTOS terapi, doğru noktalara doğru bası ve titreşimlerin uygulanması yoluyla ağrı şikayetlerini gidermektedir. Kronikleşmiş ağrı şikayetlerinin giderilmesinde GTOS Mavişehir olarak merkezimizde danışan memnuniyet oranı yüzde 90’ların üzerindedir.

Kronik ağrılar yaşamı çekilmez kılabilmektedir. Kimi vakalarda uyuşma, karıncalanma, tutulma, hatta hareket kısıtlılığına varan şikayetler de ağrılara eşlik edebilmektedir. Bu kişiler çoğu kez ağrı kesici kullanmaktan bıkmış, yaşam konforu azalmış, ağrıların yarattığı psikolojik problemlerle de karşı karşıya kalabilmiş olmaktadırlar. Şüphesiz ağrılarla mücadelenin etkili bir yolu da egzersizdir. Ancak ağrı varken egzersiz yapmak kişiye son derece zor gelir. Bu nedenle GTOS terapi ile öncelikle ağrı şikayetlerinin giderilmesi hedeflenir. Alanında deneyimli ve bilgili fizyoterapist tarafından uygun koşullarda uygulanan GTOS terapi, iki seansta geçmeyen kronik ağrıların son bulmasını sağlayabilmektedir. GTOS terapinin etkililiğini artırmak için merkezimizde ayrıca kinesio-tape denilen bir bantlama yöntemi de uygulanmaktadır. Böylelikle ağrılı bölge ekstra bir koruma ve destekleme altına alınır. Ağrısız yaşamın sürdürülebilir kılınması için fizyoterapist tarafından kişiye özel bir egzersiz programı hazırlanır. Ağrılar giderildikten sonra yapılacak egzersizler bölgedeki kasların güçlenmesini ve ağrısız yaşamın sürekli kılınmasını sağlamak adına çok faydalıdır. Hayatında hiç egzersiz yapmamış, kilo problemi nedeniyle egzersiz yapamayacağını düşünen her yaştan kişiler için kişinin yapısını ve yaşam şekline uygun bir egzersiz programı oluşturulabilmektedir.

GTOS terapinin etkili olduğu kronik ağrı şikayetleri arasında bel ağrıları, boyun ağrıları, sırt ağrıları, diz ağrıları, bilek ağrıları, ayak ağrıları, kalça ağrıları, kuyruk sokumu ağrıları, omuz ağrıları sayılabilir. Tüm bu ağrı şikayetleri GTOS terapi ile iki seansta giderilebilmekte, ağrısız yaşam mümkün kılınabilmektedir.

Geçmeyen kronik ağrılarla mücadelenin en hızlı ve etkili yolunu sunan GTOS terapi, klasik bir fizik tedaviden fayda göremeyen kişilerde de oldukça iyi sonuçlar verebilmektedir. GTOS terapinin herhangi bir yan etkisi yoktur. Kronik ağrılarla başı dertte olan genç, yaşlı, kadın, erkek, hamile herkes için uygulanabilmektedir.

Leave a reply