Diz Ağrısı Nedir?

Diz ağrısı, vücudun diz bölgesinde yırtılmış bir bağ veya yırtılmış kıkırdak gibi bir yaralanmanın sonucu olabilir. Artrit, gut ve enfeksiyonlar dahil olmak üzere tıbbi durumlar da diz ağrısına neden olabilir. Diz ağrısı, her yaştan insanın etkilenebileceği ve yaygın görülen bir şikayettir.

Daha hafif diz ağrısı türleri bireyin kendisine dikkatli bakmasıyla kendiliğinden düzelebilir. Aynı zamanda fizik tedavi ile dizlik kullanımı da diz ağrısını hafifletmeye yardımcı olabilir. Bununla birlikte, bazı vakalarda diz için cerrahi onarım ve müdahale gerekli olabilir.

Diz ağrılarında GTOS uygulaması

GTOS terapisi diz ağrısı için çözüm olabilir. Ağrı şikayetlerinin giderilmesinde bilinen en etkili yöntemlerden biri olan GTOS terapi, diz ağrılarının giderilmesinde de oldukça etkili bir yöntemdir. Diz ağrılarında GTOS terapi uygulaması çoğunlukla iki seansta hızlı ve etkili biçimde ağrıyı giderebilmektedir. Diz ağrıları için yapılan GTOS terapi uygulamasının herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

?Diz ağrısı olan hastalar gereken durumlarda diz çevresi ve genel olarak bacaklarda oluşan ödem ve şişliğin giderilmesi için kompresyon tekniği ile desteklenir.

? GTOS terapi ile diz ağrısı daha ilk seanstan kontrol altına alınabilmektedir. İlk GTOS terapi seansının sonunda hastalar diz ağrılarında en az yüzde 40 oranında iyileşme hissederler. Bazı vakalarda daha ilk seanstan diz ağrıları tamamen geçebilmektedir.

? Dizdeki ağrının şiddetinde daha ilk seansta görülen ağrı seviyesinin azalmasına bağlı olarak eklemdeki stresi azaltmak ve diz çevresindeki kasları güçlendirmek için fizyoterapist eşliğinde egzersiz programı uygulanması faydalıdır. Diz ağrısını GTOS terapi ile kontrol altına aldıktan ya da tamamen durdurduktan sonra mutlaka fizyoterapistimiz size uygun bir egzersiz reçete edecektir. Bu egzersizi kliniğimizde fizyoterapist eşliğinde sürdürebileceğiniz gibi evinizde kendi kendinize de yapabilirsiniz. Diz ağrısı için size özel olarak belirlenecek egzersiz programınız görsel hatta video destekli olarak size verilecektir.

? Diz ağrısına yönelik olarak GTOS terapi protokolünün bu kapsamlı yaklaşımı aynı zamanda diz ağrısını tetikleyebilecek yürüme sorunları ve diğer anormallikleri de düzeltmeye yardımcı olabilir.

? Kinezyo bantlama tekniği ise diz ağrısını azaltmaya ve diz kapağını hizada tutmaya yardımcıdır.

? Bu nedenle diz ağrısı şikayetiyle kliniğimize başvuran hastalarımıza GTOS terapi, manuel terapi, kompresyon, kinezyo bantlama, fizyoterapist eşliğinde egzersiz programını bir bütün olarak sunuyoruz.

Hakkındaki Yazılar

  • GTOS terapi ile ağrılara son

    GTOS terapi ile ağrılara son

    Ağrı şikayetlerinin giderilmesinde bilinen en etkili yöntemlerden biri olan GTOS terapi, omuz ağrıları, sırt, diz ağrıları, boyun ağrıları, bel ağrıları, bunların yanı sıra kireçlenme, fibromiyalji, kulunç, fıtık gibi rahatsızlıklara bağlı ağrı şikayetlerinin giderilmesinde iki seansta hızlı ve etkili sonuç verebiliyor. Burada GTOS terapi, yani uygulanan yöntem kadar uygulamanın nasıl yapıldığı da önem taşıyor. Kişiden kişiyeRead more