Ozon terapi ile şifayı hissedin.

Ozon terapi başta metabolizma olmak üzere vücudun tüm sistemlerinin daha hızlı ve etkin çalışmasını destekler. Oksijenden (O2) çok daha yüksek enerji taşıyan bir yapıya sahip olan ozonun (O3) vücuda girmesi ile atılım da hızlandığından virüs, mantar, bakteri, parazit gibi zararlılar, ödem ve toksinlerin atılımı da hızlanır.  Bu yönüyle ozon terapi pek çok hastalığın tedavisinde etkin olarak kullanılmaktadır.

Oksijenin üç atomlu bileşiği olan ozon, çok yüksek okside etme özelliğine sahiptir ve bu yönüyle dünyada bugüne kadar bilinen en güçlü dezenfeksiyon malzemesidir. Nitekim ozon, tıpta ilk olarak tıbbi malzemelerin dezenfeksiyonunda kullanılmıştır. Günümüzde ise antiseptik etkisinin yanında enfeksiyon giderici, ağrı kesici, bağışıklık güçlendirici etkileri nedeniyle tedavi edici yönüyle de kullanılmaktadır.

Yalnızca tek bir ozon terapi seansı alındıktan sonra bile kişi kendini ferahlamış, yenilenmiş hissettiği gibi fiziksel performansı da artar.

Tıbbi ozon vücut sıvılarıyla temas ettiğinde ortaya çıkan reaksiyonlar daha fazla protein ve kırmızı kan hücresi oluşturur. Bu da vücudumuzdaki oksijen kaynağını artırır. Araştırmalar tıbbi ozonun virüs, bakteri, mantar, maya, parazit gibi oluşumları tamamen etkisiz hale getirebileceğini göstermiştir.

Ozon tedavisinin kullanım alanları ve ozon terapinin faydaları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Bunlardan bazıları:

 • Post Covid ve ozon terapi: Covid sonrası oluşan harabiyetin giderilmesi için ozon tedaviden destek alınabilmektedir.
 • Fibromiyalji için ozon tedavisi: Ozon tedavisinin en yaygın kullanıldığı hastalıklardan biri fibromiyaljidir. Otoimmun hastalıklar grubuna giren fibromiyaljide ozon tedavisinin etkisi temelde vücudun immun sistemini uyararak doğru çalışmak üzere regüle etmesine dayanır. Ayrıca dolaşım bozukluğunu düzelterek oksijensizlik ve kanlanamama sorunlarını çözerek ağrıyı ortadan kaldırmaya yarar.
 • Fıtık için ozon tedavisi: Bel fıtığı ve boyun fıtığı rahatsızlıklarında ortaya çıkan mekanik baskıyı en aza indirmek ve inflamasyonu onarmak için ozon tedavisinden etkin biçimde yararlanılabilmektedir.
 • Kronik yorgunluk sendromu ve ozon terapi: Kronik yorgunluk sendromunda hücresel stresten başlayarak vücudun genel stres seviyesi azaltılabilmekte, hormonal denge sağlanabilmekte ve böylece fiziksel ve zihinsel yorgunluk giderilebilmektedir.
 • Migren için ozon tedavisi: Bütün kronik ağrı şikayetlerinde olduğu gibi migren şikayetinde de ozon tedavisinin antioksidatif, dolaşım düzenleyici ve hormon dengeleyici etkisinden yararlanılarak tedavi sağlanabilmektedir.
 • Yaşlanma karşıtı ozon tedavisi: Ozon tedavisi kan dolaşımı ve hücre yenilenmesini desteklediğinden cilt kırışıklıkları ve cansız görünümle mücadelede son derece etkin sonuç verebilmektedir. Ozon tedavisinin hücresel düzeydeki gençleştirici etkisi sayesinde yaşlanmayı geciktirmek mümkündür.
 • Bağışıklık güçlendirme için ozon terapi: Ozon tedavisi, bağışıklık sistemini uyarmaya yardımcı olduğu için, bağışıklık bozukluğu olan kişiler için faydalıdır.
 • Mide hastalıklarında ozon tedavisi: Ülser, gastrit gibi mide hastalıklarının tedavisinde, ozon terapinin hücreleri yenilenmesi, oksijenasyonu ve kanlanmayı artırması gibi etkilerinden yararlanılmaktadır. Bu doğrultuda kliniğimizde sistemik ozon terapinin yanı sıra ozonlu su da hastaya verilmektedir.
 • Diyabette ozon tedavisi: Ozon tedavisi diyabet hastalarında özellikle diyabetten kaynaklanan komplikasyon riskini azaltmada etkilidir. Komplikasyonlar genellikle vücuttaki oksidatif stres nedeniyle oluşur. Ozon vücudun bağışıklık ve antioksidan sistemlerini aktive ederek ve iltihabı azaltarak oksidatif stresi düzeltebilmektedir. Ayrıca diyabetik ayak ülseri olan kişilerde ozon tedavisi yaranın kapanmasına yardımcı olur ve enfeksiyon olasılığını azaltır. Ozon tedavisi ayrıca diyabetin yaygın bir yan etkisi olan yara iyileşmesi için yararlıdır.
 • Önleyici tedavi olarak ozon terapi: Tek seanslık uygulamanın ardından bile kendinizi çok daha zinde, yüksek enerjili ve gençlenmiş hissetmenizi sağlayan ozon sauna terapisi, hastalıklar kapınızı çalmadan elinizi güçlendirmenin ve onlara karşı sağlam durmanın en geçerli yollarından biridir.
 • Cinsel disfonksiyon için ozon terapi: Ozon terapisi, cinsel fonksiyon bozukluklarının azaltılmasına çok etkilidir. Ozonun klasik olarak tüm hastalıklarda olduğu gibi cinsel fonksiyon bozukluklarında da kanlanmayı ve oksijenlenmeyi artırarak cinsel problemleri gidermeye yardımcı olur.
 • Kanser hastalıklarında ozon tedavisi: Kanser hastaları genel olarak ozon terapiden bağışıklık güçlendirme, kanserle savaşan hücrelerin üretimini destekleme, kemoterapinin yan etkilerini azaltma amacıyla yararlanabilmektedir.
 • Alzheimer tedavisinde ozon terapi: Damar yapısını iyileştirme ve beynin yeterince oksijenlenmesini sağlama, kolesterolü dengeleme, bağışıklık sistemini güçlendirerek olası enfeksiyonel hastalıklara karşı vücut direncini artırma etkileriyle ozon terapi, Alzhaimer hastalığında önemli bir destekleyici unsurdur.
 • Solunum bozukluğu ve KOAH için ozon tedavisi: Ozon tedavisi, kanımızdaki oksijen seviyelerini artırarak ciğerlerimizdeki stresi azaltmaya yardımcı olur. Akciğerlerimiz kanınıza oksijen sağlamaktan sorumludur. Araştırmalar, eskiden sigara içen KOAH hastalarında ozon terapinin yaşam kalitesini ve egzersiz yapma yeteneğini iyileştirdiğini göstermektedir.

Hakkındaki Yazılar

 • Ozon tedavisi nasıl uygulanır?

  Ozon tedavisi nasıl uygulanır?

  İzmir’de ozon tedavisi hizmeti sunulan kliniğimizde ozon tedavisinin farklı uygulanış biçimlerine yer verilmektedir. Şimdi İzmir’de ozon tedavisi almak ve ozon tedavisinin gerek bağışıklığı güçlendirerek hastalıklara karşı koruma gerekse pek çok hastalığın tedavisinde etkili olma özelliklerinden yararlanmak isteyenler için ozon tedavisi uygulamalarımızı inceleyelim. Ozon tedavisine başvuran hastaların sayısı giderek artıyor. Ağrı tedavilerine odaklandığımız kliniğimizde de hastalarımızRead more

 • Ozon tedavisi

  Ozon tedavisi

  Ozon Tedavisi ile şifayı hissedin Ozon Tedavisi başta metabolizma olmak üzere vücudun tüm sistemlerinin daha hızlı ve etkin çalışmasını destekler. Oksijenden (O2) çok daha yüksek enerji taşıyan bir yapıya sahip olan ozonun (O3) vücuda girmesi ile atılım da hızlandığından virüs, mantar, bakteri, parazit gibi zararlılar, ödem ve toksinlerin atılımı da hızlanır.  Bu yönüyle Ozon TerapisiRead more